آزمایش واکسن کرونا روی میمون های رزوس

Corona vaccine testing

طبق گزارشاتی که از آزمایش واکسن کرونا ویروس 2019 (COVID-19) ؛ در آمریکا توسط تیمی تحقیقاتی انستیتو ملی بهداشت آمریکا (ان‌آی‌اچ) و تیمی از محققان دانشگاه آکسفورد انجام شد، در میمون های رزوس مورد آزمایش توانست در برابر این ویروس مصونیت دهد.

مطلب پیشنهادی: آمار مبتلایان کروناویروس در ایران و جهان

آزمایش واکسن کرونا

آزمایش واکسن کرونا روی میمون ها

این تست بر روی 6 میمون رزوس انجام گرفت. میمون‌های رزوس که زیستگاه آنها جنوب، شرق و جنوب شرق آسیاست، سیستم ایمنی مشابهی انسان‌ها دارند. این میمون‌ها در افغانستان هم یافت می‌شوند و گزارش‌هایی از تشکیل گروه‌های غیربومی و مهاجم آنها در ایران هم منتشر شده است.

تحقیقات پزشکی

جالب است بدانید، این واکسن منجر به ایجاد عارضه بیش‌فعالی مخرب سیستم ایمنی بدن (آی‌ای‌دی) نشده است که به گفته فرگوس والش، گزارشگر پزشکی بی‌بی‌سی، بسیار امیدبخش است چرا که از «خطر بالقوه» جلوگیری می‌کند و آن واکنش افراطی سیستم ایمنی بدن به ویروس جدید کرونا است؛ واکنشی که خود می‌تواند علت مرگ بیمار شود.

البته تحقیقات درباره این واکسن هنوز در مراحل اولیه می باشد. هنوز توسط تیم مذکور اعلام نشده که محصول نهایی روی انسان ها هم شاهد نتایج مشابه باشیم. هرچند این واکسن هم اکنون در حال آزمایش بالینی روی انسان هاست و میتواند امید رهایی از این ویروس خطرناک را افزایش دهد.

آمار مبتلایان ویروس کرونا

طبق آخرین گزارشات (16 می سال 2020) سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، 4,434,653 نفر به این بیماری حاد تنفسی دچار شده اند. تعداد مرگ و میر مبتلایان به 302,169 نفر رسیده است. هم اکنون 216 کشور جهان درگیر این بیماری خطرناک می باشند.

خطرات ناشی از انتشار مطالب دروغین و یا بزرگنمایی های بی مورد درباره این ویروس میتواند گاها بیشتر از خود بیماری باشد. از شما خواهشمندیم جهت اطلاع از دقیق ترین اخبار این ویروس به سازمان بهداشت جهانی و یا سازمان ملی بهداشت مراجعه کنید و از انتشار مطالب رعب آور پرهیز نمائید.

به نظر شما این بیماری تا کی گریبان گیر مردم دنیا است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *