کاهش قیمت خودرو ؛ پژو 206 تا 40 میلیون تومان ارزان شد

کاهش قیمت خودرو

چندی پیش (از بهمن ماه سال گذشته) به علت شیوع ویروس کرونا در کشور و تعطیلی اکثر کسب و کار ها، بهم ریختگی بسیار زیادی در بازار خودرو را شاهد بودیم. به طوری که حجم از معاملات خودرو با افت 90 درصدی مواجه شد ، و قیمت خودرو ها به ویژه خودروهای داخلی به شدت افزایش پیدا کردند. اما رئیس اتحادیه خودرو قیمت برخی از خودروهای داخلی را اعلام نمود که کاهش قیمت خودرو از آن استناد می شود.

رئیس اتحادیه خودرو اعلام کرد : امروز 206 تیپ 2 از 150 میلیون تومان به 114 میلیون تومان و پراید از 90 میلیون تومان به 67 میلیون تومان رسیده است. وی همچنین اعلام نمود قیمت سمند از 154 میلیون تومان به 114 میلیون تومان و پژو 405 از 145 میلیون تو مان به 110 میلیون تومان افت داشته است.

کیا سراتو

کاهش قیمت خودرو های خارجی

طبق گفته مسئول مذکور ، همه قیمت های قبلی فقط روی کاغذ بوده و مشتری برای آن وجود نداشته است. وی اعلام کرد با افت قیمت خودرو های داخلی قیمت خودرو های خارجی و مونتاژی نیز کاهش داشته است به طوری که امروز مزدای 650 میلیون تومانی با 120 میلیون تومان کاهش به قیمت 530 میلیون تومان رسیده است و سراتو از 520 میلیون تومان به 470 میلیون تومان افت قیمت داشته است.

به نظر شما قیمت ماشین های داخلی تا چه حد واقعی هستند؟آیا پشت پرده قیمت گذاری های دور از انصاف خودرو (مخصوصا پراید)، چیزی است که عموم مردم آن را نمی دانند؟

هزینه تمام شده خودروهای داخلی مانند پراید برای کارخانه سازنده آن چقدر است؟

صاحب‫نظران و تحلیلگران بازار خودرو عوامل گوناگونی را برای افزایش قیمت های چند وقت گذشته مطرح می‌کنند، سودجویی دلالان و عدم تعادل میان عرضه و تقاضا از جمله عواملی هستند که افراد به آن اشاره دارند.

 

مشاهده آرشیو مقالات مربوط به خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *