آمار مبتلایان کرونا در ایران

آمار مبتلایان کرونا در ایران

آمار مبتلایان کرونا در ایران به چند هزار نفر رسیده است؟ کرونا ویروس برای اولین بار در چین دیده شده و تاکنون به بیش از 50 کشور گوناگون منتقل شده است. اولین ابتلا و مرگ در اثر این ویروس در تاریخ 30 بهمن 98 توسط وزارت بهداشت ایران، در قم اعلام شد. از آنجایی که روش انتقال این ویروس بسیار ساده (مانند سرماخوردگی عادی) است. مانند سرماخوردگی از طریق سرفه و عطسه و همچنین از طریق دست زدن به سطوح آلوده و سپس دست زدن به چشم و صورت و… منتقل می شود، شیوع تصاعدی آن در سایر استان ها نیز باعث نگرانی بسیاری از مردم و مسئولین گردید. به طوری که پس از گذشت دو هفته شاهد شناسایی تقریبا هزار مبتلا به این ویروس هستیم. در این مقاله کوتاه، در مدیافناوری از جدیدترین آمار ، تعداد مرگ و میر،استان های درگیر و میزان ابتلایان هر کدام مطلع شوید.

 

 

اطلاعات بیشتر درباره این ویروس (کووید-19)

بسیاری از افراد به دنبال آمار کرونا در ایران هستند و می خواهند آمار دقیق مبتلایان به این ویروس را بدانند. آماری که باعث ناراحتی است و همه ما ایرانیان نمیخواهیم که به این ویروس مبتلا شویم. اما خوشبختانه کنترل این ویروس در ایران بسیار روند خوبی را نسبت به دیگر کشور ها داشته و به این دلیل است که مردم همگی همدل هستند و خواهان این موضوع نیز هستند که سریعتر این ویروس ریشه کن بشود و از بین برود تا به روال عادی زندگی بازگردیم و تمامی کسب و کارها به فعالیت خودشان بپردازند. 

چطور میتوانیم جلوی افزایش آمار مبتلایان کرونا در ایران را بگیریم؟ 

  1. فقط برای ضروری ترین کارها به بیرون از خانه برویم. (مانند تهیه مواد خوراکی و …)
  2. اگر به هر دلیلی به بیرون از خانه رفتیم حتماً از ماسک و دستکش استفاده کنیم و به محض ورود به خانه حتما دستمان را ضدعفونی کنیم.
  3. هر 1 یا 2 ساعت یکبار دست و صورتمان را بشوریم. 
  4. غذاهای مقوی و مفید بخوریم و از غذاهای فست فودی کمتر استفاده کنیم. 
  5. و هزاران کار دیگر…

شما چه راهکار دیگری می شناسید با ما در میان بگذارید.

  1. بازتاب: آزمایش واکسن کرونا روی میمون های رزوس + نتایج امید بخش آن - مدیا فناوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *